Ubazpieczenia Turystyczne

Przysłowie mówi – „Ubezpieczenie nigdy nie kosztuje drogo po szkodzie”
Porównuj i oszczędzaj

Wyjazd za granicę w celach turystycznych, jest dla nas zawsze oderwaniem się od spraw dnia codziennego. Ma na celu sprawić, abyśmy odnowili się fizycznie i psychicznie, poznali nowe miejsca i przeżyli niezapomniane chwile. Najczęściej tak właśnie jest, ale zdarza się także, że te chwile są „ niezapomniane inaczej”.

Co się stanie, gdy my lub nasi Bliscy, a w szczególności nasze Dzieci, nagle zachorują. Nasz wymarzony pobyt zamienia się w pasmo stresu, który powoduje, że dużo trudniej o podjęcie szybkich decyzji. Nie zawsze wiemy co zrobić, z kim się skontaktować w sprawie pomocy i jak porozumieć się w obcym kraju.

Wielu ludziom, którym zdarzyła się taka sytuacja, pobyt na wakacjach zamienił się w przykre i obciążające zadłużenie, które trzeba spłacać czasami przez wiele lat.
A można było tego uniknąć w sposób łatwy i bardzo tani.

Być może wiesz o tym, że od momentu kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, a Ty podlegasz w naszym kraju ubezpieczeniu społecznemu (NFZ), podczas wyjazdu do krajów UE, masz teoretycznie ochronę w zakresie pomocy medycznej na podstawie pobranej z NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Tak, ale niestety w bardzo ograniczonym zakresie i często z różnymi niespodziankami.
Jeżeli wyjeżdżasz do krajów poza UE to wszystkie koszty pomocy medycznej pokrywasz już sam.

Jeśli chcesz spędzić bezpiecznie i spokojnie wakacje, nie myśląc "co się stanie gdy…", sensownym i wskazanym staje się wykupienie ubezpieczenia turystycznego na czas wyjazdu. I nie warto oszczędzać tych paru złotych na ubezpieczeniu „fundując” potencjalnie duży stres Sobie i Rodzinie oraz ryzykując w niektórych wypadkach zdrowiem, a nawet życiem.

Pokryje ono na przykład nie tylko potencjalne koszty leczenia, akcji ratowniczej, obejmie uszczerbek, odpowiedzialność cywilną, czy pomoc prawną, ale ułatwi również kontakt z placówkami medycznymi danego kraju i zdejmie z nas na pewno przynajmniej kilka kilogramów zbędnego stresu.

Aby uniknąć takich potencjalnie nieprzyjemnych sytuacji zerknij do MiniPoradnika, a następnie skontaktuj się z nami.

TURYSTYKA - przykładowa oferta:

Założenia:

 • Okres ubezpieczenia – 7 dni.
 • Wiek ubezpieczonego - 31 lat.
 • Zakres terytorialny - cały świat bez: USA, Kanady, Chin i Japonii.

Zakres ubezpieczenia Suma ubezpieczenia
Koszty leczenia i Assistance 200 000 zł
NNW 20 000 zł
OC w życiu prywatnym 200 000 zł
Bagaż 2 000 zł
Składka do zapłaty 35 zł

STATYSTYKI:

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wysokie koszty leczenia generowałoby złamanie nogi, choroba lub zwyczajny ból zęba podczas Twojej podróży zagranicznej? Czasem jest to kwota, jakiej nie jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni. Rekordowy rachunek za trzytygodniowe leczenie w USA wystawiony polskiej turystce opiewał na 1 mln 700 tys. dolarów. Niestety nie ma możliwości odwołania się do żadnych instytucji. Za trzydniowy pobyt w szpitalu z powodu złamania kończyny dolnej w Bułgarii, czy w Norwegii otrzymasz rachunek na kwotę około 2800 euro. Gdybyś złamał kość udową i wymagał operacji, to we Włoszech będzie Cię to kosztowało około 7700 euro za 4 dni w szpitalu, a w USA bagatela 58000 dolarów za 2 dni. W przypadku chorób są to często wielokrotnie wyższe kwoty z uwagi na konieczność dłuższej hospitalizacji. Według badań IMAS International jedynie 18% Polaków decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. A przecież za kilkadziesiąt złotych możesz zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową, dzięki której nie będziesz musiał pokrywać tych kosztów z własnej kieszeni.

Czy wiesz, że:
 • Nie jesteś w pełni chroniony podczas pobytu w krajach UE, mimo posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),
 • W większości państw członkowskich UE funkcjonuje system współpłacenia, czyli w razie zdarzenia medycznego, np. pobytu w szpitalu, czy wezwania lekarza, część kosztów będziesz musiał pokryć sam, mimo posiadania EKUZ,
 • Pomoc medyczna w ramach EKUZ jest świadczona tylko przez placówki działające w ramach powszechnych systemów ochrony zdrowia, co oznacza, że podczas Twojego pobytu w miejscowości „X”, takiej placówki może tam nie być. Może się tam znajdować na przykład tylko prywatna placówka medyczna, gdzie zapłacisz 100% należnych kosztów,
 • Koszt tygodniowego ubezpieczenia na jedną osobę w zależności od zakresu może wynieść niecałe 50 zł, natomiast w razie nieszczęśliwego wypadku, czy choroby, brak takiej polisy może spowodować obciążenie Ciebie kosztami rzędu nawet 12 000 zł!
 • EKUZ nie obejmuje żadnych kosztów transportu medycznego do Polski! Koszty takiego transportu trzeba pokryć samemu,
 • Jadąc na narty w razie wypadku na stoku i potrzeby wykorzystania ratownictwa górskiego, niestety Ty będziesz musiał pokryć w 100% koszty takiej pomocy!
 • Jeżeli podczas zabawy Twoje dziecko zrobi szkody w mieniu osób trzecich lub gdy zjeżdżając na nartach przypadkowo wjedziesz w inną osobę, która dozna uszczerbku na zdrowiu, koszty naprawy uszkodzonego mienia osób trzecich lub leczenia i rehabilitacji osoby pokrzywdzonej, będziesz musiał pokryć z własnych środków. Aby się uchronić wystarczy wykupić OC na czas podróży.
Pamiętaj, że:
 • Wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej na czas wakacji za granicą zapewni spokój i bezpieczeństwo finansowe Tobie i Twoim Bliskim,
 • Ubezpieczenie turystyczne może w zależności od zakresu zwrócić Tobie koszty pobytu osoby towarzyszącej, a nawet osoby wezwanej do towarzystwa (przykład: Ty trafiasz do szpitala, a dla Twojego Dziecka potrzebny jest przyjazd z Polski innego opiekuna/członka rodziny),
 • Wyjeżdżając na narty możesz ubezpieczyć dodatkowo sprzęt narciarski,
 • Należy zastanowić się, czy zakres ubezpieczenia oferowany przez biura turystyczne jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Przyjdź do Nas, zaproponujemy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Ze względu na sposób dystrybucji, oferty biur turystycznych są często podstawowe zakresowo, nie obejmują niektórych ryzyk, mogą się także zdarzyć udziały własne – czy takie zabezpieczenie zapewni Tobie poczucie pełnego komfortu?